22.06.2024

Ексголова Одеси, розшукуваний НАБУ, має готель у Празі

Ексголова Одеси, розшукуваний НАБУ, має готель у Празі
27.05.2024 06:29

Ексголова Одеси та ексочільник АМКУ Олексій Костусєв на пару зі своїм братом Георгієм Костусєвим-Муромцевим володіють розкішним готелем у центрі Праги за 5,4 млн євро.

Ексмеру Одеси повідомили підозру в отриманні хабаря

Купівля відбулася на початку 2014 року, за кілька місяців після того, як колишній чиновник подав у відставку та залишив країну. Перед від’їздом Олексій Костусєв подав декларацію, вказавши, що має на банківських рахунках трохи більше ніж 100 тисяч доларів.

У червні 2013 року, його брат купив готель через дві компанії – Baggy Group та Silenzia Prague. Обидві компанії, як з’ясували в investigace.cz, мають ознаки підставних. Через ці фірми-«одноденки», Георгій заплатив тодішнім господарям Caruso, італійцям Джузеппе Амполіні та Тарсіціо Персегоні, 5,4 мільйонів євро. У січні 2014 року дві компанії злилися в одну – Dušní, за півроку брати-одесити стали повноправними господарями готелю.

Ексмер Одеси, розшукуваний НАБУ, мешкає у маєтку біля Лондона

Згідно з декларацією, на посаді мера Одеси Олексій Костусєв тоді заробляв 1000 доларів на місяць. Середня зарплата голови Антимонопольного комітету, де він працював раніше, становила 2500 доларів на місяць. За дев’ять років служби в Антимонопольному комітеті та три роки на посаді мера Костусєв міг заробити близько 300 тис. доларів. За рік до покупки празького готелю Caruso екс-чиновник зазначив, що має на банківських рахунках трохи більше ніж 100 тисяч доларів. Ще будучи мером Одеси, Олексій Костусєв в інтерв’ю одному українському телеканалу розповів, що розбагатів в Італії 1990-х, займаючись там морським бізнесом. Проте в публічному реєстрі не знайшли жодної чинної чи закритої компанії, пов’язаної з екс-мером Костусєвим.

Рідний брат колишнього мера Одеси Георгій Костусєв-Муромцев, громадянин рф, не був публічною персоною, а займався бізнесом. Нині він вважається засновником та директором двох одеських компаній. ТОВ «Віола-Марин», що займається морським крюїнгом, з 2006 по 2017 роки мала в штаті не більше 10 співробітників. А статутний фонд іншої компанії – ТОВ «Телеком сервіс плюс», основним видом діяльності якої є виробництво кінофільмів та телевізійних програм, становить лише 500 гривень.
TOP

Власть

Tags