22.06.2024

Від черепах до Шардоне: незвичайні свята 23 травня

Від черепах до Шардоне: незвичайні свята 23 травня
23.05.2024 07:28

Які свята відзначають в Україні та світі 23 травня

23 травня відзначається низка значних міжнародних та національних свят, що відображають культурну різноманітність та історичну спадщину різних країн.

Від черепах до Шардоне: незвичайні свята 23 травня

Які свята відзначають в Україні та світі 23 травня

Цього дня світ відзначає Всесвітній день черепахи, покликаний звернути увагу на необхідність захисту та збереження цих давніх рептилій. Також цієї дати святкується Міжнародний день білого вина "Шардоне", на честь одного з найпопулярніших сортів винограду. Не менш важливими є й інші тематичні події, такі як Всесвітній день хвороби Крона та виразкового коліту, а також Міжнародний день спортивної боротьби, покликані підвищити поінформованість про дані захворювання та важливість фізичної активності.

В Україні 23 травня також є днем значних національних свят. Цього дня країна відзначає День героїв, присвячений увічненню пам’яті про тих, хто віддав своє життя за незалежність та свободу України. Ще однією значною подією є День морської піхоти, який віддає шану мужності та професіоналізму морських піхотинців.

На релігійному рівні, християни, які прямують до нового календаря ПЦУ, 23 травня вшановують пам’ять низки святих, включаючи преподобного Михайла Синадського та преподобну Єфросинію Полоцьку. Ці дати зміцнюють духовні зв’язки та передають традиційні цінності через покоління.

Згідно з народними традиціями, у цей день прийнято приділяти увагу природі: збирання цілющих трав вважається особливо сприятливим. Однак існують і певні заборони, наприклад, оранка землі в цей день може призвести до втрати врожаю, а пересаджування кімнатних рослин та покупки можуть негативно вплинути на добробут протягом усього наступного року.

Цей день є свідченням багатства культурних та духовних традицій, що відображають унікальну різноманітність історичної та культурної спадщини світової спільноти та України.
TOP

Власть

Tags