24.07.2024

Голова "Укренерго" назвав два сценарії відновлення енергосистеми після масованих атак росіян

Голова "Укренерго" назвав два сценарії відновлення енергосистеми після масованих атак росіян
10.04.2024 15:06
кудрицький

За позитивного сценарію, " Укренерго " зможе відновити значний обсяг пошкоджень, завданих російськими ударами по об’єктам енергетики, до кінця поточного року.

Про це заявив голова правління "Укренерго" Володимир Кудрицький, повідомляє пресслужба компанії.

"Песимістичний сценарій полягає в тому, що росіяни будуть з якоюсь періодичністю завдавати нових і нових пошкоджень енергосистемі і питання буде полягати в тому, наскільки наша система ППО буде здатна зменшити швидкість цих пошкоджень, швидкість з якою ворог нищить українську енергетику. Також буде важливо, чи матиме українська енергосистема відповідний ресурс для того щоб швидко відновлюватись. Оці два фактори напевно будуть ключовими", – наголосив Кудрицький.

Він додав, що разом із відновленням пошкоджених внаслідок російських атак об’єктів потрібно будувати й нові електростанції. Вони мають замінити ті енергоблоки, які дуже сильно пошкоджені і їх відновлення займе дуже багато часу.

Як повідомлялося, раніше Кудрицький також зазначав, що промисловим споживачам електроенергії було б доцільно розглянути можливості забезпечення себе власною генерацією для підвищення стійкості в умовах ударів РФ по енергосистемі України.

Що відомо про наслідки останніх атак РФ на енергетику України

Як повідомлялося, під час найбільшої за час повномаштабної війни атаки на українську енергетику 22 березня вісім ракет влучили у ДніпроГЕС, через це станція припинила роботу. За даними "Укргідроенерго", внаслідок цього компанія втратила 20% генеруючих потужностей. Крім того, великих пошкоджень зазнала Харківська ТЕЦ-5, вона зупинила роботу.

Група ДТЕК спочатку оцінила втрати внаслідок масованої ворожої атаки на українську енергосистему 22 березня у "близько половини" своїх генеруючих потужностей. Після масованої атаки 29 березня компанія заявила, що пошкоджень зазнали 80% енергоблоків ТЕС. У державному "Центренерго" заявляли, що ударами росіян знищена Зміївська ТЕС.

Крім теплових електростанцій, цілями російської масованої атаки в ніч на 29 березня стали Канівська та Дністровська ГЕС, заявив президент Володимир Зеленський.
TOP

Власть

Tags