24.07.2024

Офіцера росгвардії судитимуть за катування цивільних у Гостомелі (ФОТО)

Офіцера росгвардії судитимуть за катування цивільних у Гостомелі (ФОТО)
05.04.2024 10:04

Офіцера росгвардії судитимуть за катування цивільних у Гостомелі (ФОТО)

Заступника командира по роботі з особовим складом загону мобільного особливого призначення "Ратибор" управління росгвардії по Красноярському краю судитимуть за знущання над цивільними у Гостомелі

Про це повідомляє інформаційний портал "Моя Київщина" із покликанням на пресслужбу прокуратури Київщини.

Під час розслідування встановили, що під час окупації Гостомеля у березні 2022 року обвинувачений спільно з підлеглими утримували на території авіаційного підприємства близько 100 осіб. Їх тримали у трьох непрацюючих морозильних камерах. У найменшій площею 6 кв м перебувало 15 осіб, у найбільшій — близько 30 і більше. Серед утримуваних були як цивільні, так і військовополонені. Люди не мали необхідної медичної допомоги та достатнього харчування, спати доводилося, сидячи на підлозі. Більшість з них постійно знаходилась із зав’язаними очима. Температура цих приміщень була максимально несприятлива для перебування. Крім того, відсутні вентиляція, світло та вбиральні.

Утримуваних били руками, ногами, прикладом автоматичної зброї. Катували електричним струмом, позбавляли повітря, одягнувши на голову поліетиленовий пакет, та імітували розстріл. Цими забороненими методами окупанти намагались отримати від потерпілих інформацію про військово-політичне керівництво України, Збройні Сили України та осіб, які брали участь в АТО/ООС. Потерпілі зазнали сильних фізичних та психологічних травм.

Нагадаймо, що Генеральний прокурор Андрій Костін розповів про поточні результати розслідування воєнних злочинів рф, вчинених на території Київської області з початку повномасштабного вторгнення.
TOP

Власть

Tags