13.07.2024

Каволі назвав складності навчання українських пілотів на F-16

11.04.2024 20:39

Головнокомандувач Об’єднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі перерахував складнощі, які існують у підготовці українських пілотів, які вчаться керувати винищувачами F-16. Про це він заявив на слуханнях комітету зі збройних сил Палати представників США, передає “Голос Америки“.

Командувач сил НАТО в Європі зазначив, що F-16, як і “будь-які літаки”, допоможуть ЗСУ. Водночас, перехід від радянської авіації до сучасного винищувача четвертого покоління викликає труднощі в українських льотчиків.

“Ми працюємо над цим разом із ними, працює ціла коаліція країн. Зрештою, для них це буде надзвичайно цінна річ”, – сказав генерал.

Серед найбільших труднощів у навчанні українців на F-16 Каволі вказав на знання англійської мови.

“Якщо всі посібники, всі інструкції та всі кнопки написані англійською мовою, ви принаймні повинні знати достатньо англійської для цього. До речі, це також міжнародна мова польотів. Тому просто необхідно мати певний рівень володіння мовою. Це перший крок”, – пояснив він.

Інша проблема, за словами американського генерала, пов’язана з відсутністю достатньої базової підготовки деяких українських льотчиків. У такому разі вони спочатку мають пройти її, після чого вже освоювати F-16.

Також Каволі зазначив, що в Україні не вистачає військових авіаторів.

“Обмежуючим фактором щодо кількості, яку ми зараз готуємо, є наявність українських пілотів. Українці ретельно прорахували, скільки пілотів вони можуть відправити, і при цьому підтримувати належний рівень бойової активності всередині України. І це те, що визначає фактичний розмір підготовки або кількість пілотів у робочому конвеєрі”, – додав командувач сил НАТО у Європі.

Теги:

Літаки СШАTOP

Власть

Tags