13.07.2024

WSJ: РФ розгорнула широку мережу "тролів", щоб зірвати підтримку України з боку США

08.04.2024 17:19

WSJ: РФ розгорнула широку мережу

WSJ: РФ розгорнула широку мережу "тролів", щоб зірвати підтримку України з боку США

Кремлівські ботоферми продукують тисячі сфабрикованих новинних статей, публікацій у соціальних мережах та коментарів, які пропагують американський ізоляціонізм, виявили журналісти.

Росія нарощує свої пропагандистські операції для реалізації другого фронту, який, за словами нинішніх і колишніх високопосадовців Заходу, став майже таким же важливим для Москви, як військова кампанія в Україні, оскільки схвалення Конгресом подальшої допомоги стало критичним для можливості Києва продовжувати захищатися.

Про це повідомляє The Washington Post .

Кремль, як кажуть у матеріалі, серйозно зайнявся підривом американської підтримки України у січні 2023 року. Сергій Кирієнко, перший заступник глави адміністрації Кремля, викликав команду політтехнологів, які вже працюють над кампаніями послаблення підтримки Києва в Європі, і попросив документи, що показують, що вони розширюють свої зусилля. Для цього працюють десятки співробітників ферми тролів та перекладачів.

Кремлівські ботоферми публікують тисячі сфабрикованих новинних статей, публікацій у соціальних мережах та коментарів, які пропагують американський ізоляціонізм.

"Головним пріоритетом Росії є зупинка зброї", — сказав один із співробітників Республіканської партії.

Він пояснив, що можна побачити широку кампанію, яка включає кілька напрямків, деякі з яких працюють краще за інших. Співробітник та інші західні чиновники говорили за умов анонімності, щоб обговорити чутливі оцінки.

За словами аналітиків і колишніх американських чиновників, ця кампанія є частиною все більш витонченої стратегії, заснованої на майже 10-річних зусиллях Кремля підняти голоси популістських антиістеблішментських політиків, які виступають проти глобальної ролі США. Пропагандисти використовували іншу техніку для поширення лише веб-адреси, а не слів у повідомленні, щоб зірвати пошуки цього матеріалу, згідно з дослідницькою компанією соціальних медіа Alethea, яка назвала тактику "писання невидимим чорнилом". Інші трюки обфускації включають перенаправлення глядачів через низку, здавалося б, випадкових сайтів, доки вони не потраплять на оманливу статтю.
TOP

Власть

Tags