28.05.2024

94,8 мільйона гривень на трансформаторах під час війни: викрито організовану групу на УЗ

03.04.2024 15:58
Читать на русском

94,8 мільйона гривень на трансформаторах під час війни: викрито організовану групу на УЗ

94,8 мільйона гривень на трансформаторах під час війни: викрито організовану групу на УЗ

НАБУ і САП викрили організовану групу, створену у 2021 році з метою контролю за діяльністю та грошовими потоками АТ «Укрзалізниця».

Як встановило слідство, у червні-грудні 2022 року лідер групи через підконтрольних службових осіб «Укрзалізниці» забезпечив обрання наперед визначеної компанії постачальником силових трансформаторів за завищеною вартістю. Компанія ж контролювалася громадянином Республіки Білорусь. Лідер групи організував підготовку та направлення до УЗ листа «Щодо загроз державній безпеці», який став підставою для відхилення пропозицій інших учасників закупівлі зі значно вигіднішими ціновими умовами. Утім, справжньою загрозою стало те, що він при цьому проігнорував громадянство контролера компанії та його зв’язки з РФ.

Згодом «переможець» через зареєстровану в Болгарії контрольовану фірму-прокладку закупив трансформатори у виробника в Узбекистані та перепродав УЗ за ціною, штучно збільшеною майже вдвічі.

Унаслідок реалізації схеми впродовж 2022-2024 рр. «Укрзалізниця» зазнала збитків на суму 94,8 млн грн, якими учасники злочину заволоділи та розпорядилися на власний розсуд.

Наразі про підозру повідомили 7 особам:

  • лідеру організованої групи;
  • двом учасникам організованої групи;
  • колишньому заступнику Філії «Центр забезпечення виробництва» АТ «Укрзалізниця»;
  • заступнику директора з економічної та інформаційної безпеки Апарату директора з економічної та інформаційної безпеки АТ «Укрзалізниця»;
  • особі, яка діяла від імені власника компанії-постачальника;
  • підлеглому лідера організованої групи

Кваліфікація: ч. 3 ст. 27 ч. 5 ст. 191, ч. 5 ст. 27 ч. 5 ст. 191 КК України.

Лідеру організованої групи також повідомили про підозру у заволодінні 117 млн грн при закупівлі кабелів АТ «Укрзалізниця», яке НАБУ і САП викрили у березні цього року.

Крім того, завдяки діям детективів та прокурорів суд наклав арешт на 53 млн грн на банківських рахунках компанії-постачальника.

Вживаються заходи щодо встановлення інших епізодів злочинної діяльності організованої групи.
TOP

Власть

Tags