22.06.2024

Новий фронт в Обухові: "піщана королева" Лариса Ільєнко зайняла висоту

Новий фронт в Обухові: "піщана королева" Лариса Ільєнко зайняла висоту
24.05.2024 11:11

У середу, 1 травня, відбулася 55 сесія Обухівської міської ради, на якій під час другого пленарного засідання шляхом таємного голосування секретарем міськради депутатський корпус обрав одіозну депутатку від ВО "Батьківщина" Ларису Ільєнко. Вона фактично стала в.о. голови громади. Як Ільєнко, яку в певних колах величають "піщаною королевою", прийшла до влади в Обухові читайте у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

Нагадаємо, що очільник громади Олександр Левченко, який переміг на місцевих виборах 2020 року, унаслідок важкої хвороби помер 13 жовтня 2022 року. Відтоді його обов’язки виконував секретар ради Сергій Клочко. Але 6 березня 2024 року він написав заяву про відставку, яку вже наступного дня підтримала більшість депутатів.

У ЗМІ писали про те, що Сергій Клочко нібито відмовився проводити закупівлі для українських військових, аргументуючи це відсутністю законних підстав і ризиком кримінального переслідування. Йдеться про придбання дронів Mavic T3, тепловізійних прицілів, приладів нічного бачення, FPV-дронів, та комплектуючих до них для 135 місцевого батальйону Сил територіальної оборони та інших підрозділів. На це 25 січня депутати міської ради виділили 14 млн грн.

Претензії на вакантну посаду відразу заявила ексголова районної ради та депутатка від ВО "Батьківщина" Лариса Ільєнко. Натомість місцеві активісти руху "Гроші для ЗСУ" пропонували обрати секретарем депутата-учасника бойових дій, екскомандира взводу Богдана Яцуна, який публічно заявив, що проведе усі необхідні для ЗСУ закупівлі.

Утім, ресурсність пані Ільєнко робило її фавориткою. І в результаті вона з другої спроби все ж отримала необхідну кількість голосів. У процедурі таємного голосування щодо обрання нового секретаря міської ради взяли участь 25 депутатів міськради. Відповідно до результатів, за призначення Лариси Ільєнко проголосувало 22 депутати, один голос був проти її кандидатури, а два бюлетеня визнали недійсними.

На загал Ільєнко позиціонує себе як меценатка. Як відомо, новообрана секретарка міськради із 1994 року працювала в різних громадських організаціях, зокрема у "Федерації Ковзанярського Спорту України" та Міжнародному Благодійному Фонді "Сприяння Розвитку Медицини". 2002 року вона створила власну Благодійну організацію "Благодійний Фонд Лариси Ільєнко "Київська Русь", де була на посаді президентки до 2019 року. Фонд багато років опікується медичними закладами області, підтримує соціальні та освітні проєкти. Із початку війни Ільєнко активно допомагає Збройним силам України та внутрішньо переміщеним особам.

Ще 2014 року Лариса Ільєнко створила футбольний клуб "Миротворець", який організовував матчі для колишніх учасників бойових дій. Вона відвідувала лікарні та збирала кошти на допомогу пораненим, продовжує це робити й дотепер. 2022 року її навіть нагородили почесним нагрудним знаком Головнокомандувача ЗСУ "За заслуги перед Збройними силами України".

Політичну кар’єру Лариса Ільєнко розпочала 2015 року як депутатка Обухівської районної ради VII скликання, а вже за декілька років очолила райраду. Згодом стала депутаткою Обухівської міської ради від ВО "Батьківщина" (входить до постійної комісії з питань фінансів та бюджету). Більш того, вона є одним з ключових спонсорів партії Юлії Тимошенко у Київській області, а її донька є депутатом облради.

Натомість дуже довгий шлейф скандалів, які роками тягнуться за Ільєнко. У медіа новообрана секретарка – відома піщана королева. Варто сказати, що 2016 року журналісти і громадські активісти викрили та встановили  її причетність до підпільного намиву піску в селі Козин під Києвом. Того ж року вона фігурувала у скандалі з бунтом в Обухівській районній раді, де намагалася влаштувати переворот в депутатському корпусі.

Окрім цього, у період із 2016 по 2019 роки Ільєнко була керівником приватного акціонерного товариства "АТЕК" (завод "Червоний екскаватор"). Воно фігурувало в кримінальній справі про незаконне заволодіння майном. Станом на 1 травня 2019 року податковий борг "АТЕК" складав 29 млн гривень. У ЗМІ писали про те, що у 2017 році на території колишнього заводу ЗАТ "АТЕК" здійснювалося виведення активів на підконтрольні Ільєнко підприємства. 2021 року їй вручили підозру за розтрату майна в особливо великих розмірах. Утім, як бачимо, справа нічим не закінчилася.

Журналісти вважають, що "рейдернути" та знищити українське стратегічне підприємство "АТЕК" Ільєнко змогла завдяки серйозним зв’язкам із ексголовою СБУ Іваном Бакановим.

Також можна згадати й інший грандіозний скандал за її участю: так, Ільєнко обвинувачували у причетності до замаху на життя командира Грузинського легіону Мамуки Мамулашвілі. Про те, що замовником була саме Лариса Ільєнко, повідомив сам Мамулашвілі. Обстріл бійців Грузинського Легіону відбувся в околицях Обухова, вотчини Ільєнко. В результаті Мамулашвілі і його заступник отримали вогнепальні поранення.

Попри усі одіозні, а подекуди навіть кримінальні ситуації Ларисі Ільєнко вдалося не тільки уникнути відповідальності, а й залишитися при владі. До чого приведе Обухівську громаду Лариса Ільєнко на отриманій посаді покаже час. Але, як бачимо, очікування не надто обнадійливі...
TOP

Власть

Tags