24.05.2024

Небо України стає чистішим: ВАКС стягнув два російських літаки

15.05.2024 15:47
ВАКС стягнув російські літаки

Вищий антикорупційний суд схвалив позов щодо стягнення у дохід держави двох пасажирських літаків Ан-148-100Е російської компанії "Ільюшин Фінанс Ко".

Про це повідомляє пресслужба Міністерства юстиції.

"Вищий антикорупційний суд рішенням від 15 травня 2024 року задовольнив позов Міністерства юстиції України до АТ "Ільюшн Фінанс Ко" про застосування санкції, передбаченої пунктом 1-1 частини першої статті 4 Закону України "Про санкції", – йдеться у повідомленні.

Зазначаємо, що "Ільюшн Фінанс Ко" є спеціалізованою компанією, що входить до складу російської корпорації "Ростех" та відповідає за функціональний напрямок у сфері лізингу, управління обслуговування та продажу літаків, виготовлених на російських авіаційних заводах.

За словами заступниці міністра юстиції Інни Богатих, літаки перебувають на території України.

"ІФК", в складі "Ростех", займає свою нішу, що загалом забезпечує функціонування стратегічно важливої для рф галузі авіаперевезень. В умовах переорієнтації авіації рф на внутрішніх виробників та спрямованість на підтримку функціонування сектору авіаційних перевезень за рахунок літаків вітчизняного виробництва, "ІФК", як передовий лізингодавець в рф, відіграє суттєву роль в підтримці авіаційної галузі та, як наслідок, сприяє вищому політичному керівництву рф в протидії санкційним обмеженням, які були застосовані до рф через розв’язання агресивної війни проти України", – коментує Богатих.

Не можемо обійти стороною і те, що до початку та під час повномасштабного вторгнення "Ільюшн Фінанс Ко" системно продовжує співпрацювати з вищим політичним керівництвом рф та бере участь в матеріально-технічному забезпеченні збройній агресії рф шляхом постачання літаків та комплектуючих на користь силових відомств та структурних підрозділів міністерства оборони рф.

Раніше ВАКС погодив і встановив запобіжний захід у вигляді тримання під вартою для колишнього першого заступника секретаря РНБО. Про кого йдеться – розповів СтопКор.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!
TOP

Власть

Tags