24.05.2024

ЩО НАСПРАВДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА ПАРКАНОМ ПСИХІАТРИЧНОЇ ЛІКАРНІ С. ОРЛІВКА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ?

ЩО НАСПРАВДІ ВІДБУВАЄТЬСЯ ЗА ПАРКАНОМ ПСИХІАТРИЧНОЇ ЛІКАРНІ С. ОРЛІВКА РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ?
14.05.2024 20:49

Вони відстоюють своє право на повагу та гідну працю вже не перший рік. Написано багато листів, заявта скарг що до подій в лікарні де вони пропрацювали не один рік, але результат один, тиск директора лікарні та безпідставні звільнення з посад непокірних працівників.

До редакції новинного сайту anzhur.info надійшов лист… отже:

Події щодо передачі психіатричної лікарні с.Орлівка під заклад досудового слідства сколихнуло мешканців всього Сарненського району. А працівники лікарні , хворі та їх родичі дізнались про передачу з джерел масової інформації. Яке всіх очікує майбутнє ? Працюючим прийти на роботу та отримати наказ про звільнення, хворим виписку, а рідним проблему де продовжити лікування. Ця невизначеність і спонукала до проведення зборів колективу, адже керівництво нічого не повідомляє про цю ситуацію та удає начебто нічого не відбувається.

По мимо цього в КП «ОПЛ с.Орлівка» РОР з лютого 2023 року наросла напруга серед медичних працівників, вона полягала в, тому що заробітна плата не відповідала постанові де зазначено що лікар має нараховуватись не менше 20000, а середньому медичному персоналу не менше 13500.

Почалось все з 2021 року коли на посаду директора прийшов Задорожний О.Г., який пообіцяв що на підприємстві буде все справедливо, прозоро і по совісті. Колектив молодому та амбітному керівнику і проголосували за його кандидатуру. Однак не все так сталось як гадалось.

У 2021 році було недостатнє фінансування і звичайно ніяких стимулів по зарплаті працівники не отримували.

А вже у 2022 році глобальна ставка була достатня і персонал лікарні цілий рік отримував зарплату відповідно до постанови, матеріальну допомогу та невеличкі премії.

Але є питання до директора, який на початку війни залишив лікарню, хворих, працівників напризволяще, не передавши справи, не повідомивши обласну раду про своє рішення і записався в тероборону. В той складний час коли потрібно було створювати оборону на власному підприємстві. Звичайно, захищати країну необхідно, але коли ти керівник і за тобою 150 хворих і 200 працівників це необдумане рішення. В цей період було тяжко всім, але залишити непідготовлену лікарню, без укриття, без відповідних інструкцій на медичного директора це було занадто. Потрібно було створювати тероборону у закладі, адже сильний тил також необхідний для перемоги.

З часом всі зрозуміли що патріотизм Задорожного полягав, думка авторів тексту, в меркантильних інтересах – платили й на роботі й на службі. Коли перестали платити то всіма способами директор вивільнився з лав збройних сил і з лютого 2023 року розпочав виконання своїх обов’язків.

Створивши «робочу групу» з помічників керівника Куліш Т.Т. та Мартинюк Н.І.- оформивши їх на 0,5 ставки, хоча ні одна з них не має вищої освіти і ці 0,5 ставки відробляють за неповний робочий час основної посади, почали робити репресії (чудеса).

«Чистка» почалась з головного бухгалтера Шапірко Л.Б. яку звільнили в один день без перевірки її діяльності на посаді та без доган за порушення в роботі. На зборах для колективу було заявлено директором що через неї і є проблеми в недостатньому фінансуванні та перехід установи на ПДВ. Тоді чому не було проведено службове розслідування по цих питаннях і не звільнили по статті, а звільнили за власним бажанням Наскільки нам відомо то Шапірко Л.Б. подала до суду за неправомірне звільнення. Про рішення яке прийняв суд директор закладу колектив не ознайомив.

Друга постраждала від репресій директора стала лікар-невропатолог Вовк Н.П. якій було надано одну догану за те що публічно висловила свою думку з критикою керівництва. Та звільнено в порушення законодавства. Вовк Н.П. було подано заяву до суду який прийняв рішення про поновлення на роботі з виплатою компенсації.

Колектив почав шукати захист від самодурства керівника, адже йдучи на роботу ти не знаєш що тебе чекає.

Адміністрація ходить на роботу як хоче, маючи напруженість і ще по 0,5 ставки, а працюють з 9 год до – 17 і то не завжди, при нормі – 12 годин. А всі решті працівникам за годину чи дві відсутності на роботі, навіть з дозволу завідувача, можуть дати догану чи лишити премії. В той час коли його родичі та друзі (медсестра приймального відділення, бухгалтер Мірко М.М під час робочого часу розв’язують свої особисті питання, це можна відстежити по журналу надходження хворих та навчанням на водія в робочий час.

Щоб хоч якось себе захистити від репресій та самодурства директора актив з-поміж персоналу лікарні вирішив створити незалежну профспілку яка була створена 28 квітня 2023 року на зборах трудового колективу. Рішення про створення якої прийшло обдумано та організовано. Протоколом №1 від 28 квітня 2023 року головою профспілки було обрано Петровчук Л.М. за що вона надалі також була звільнена Задорожним.

Першими вимогами колективу профспілки було прийняття колективного договору та комісії по трудових спорах. Адже за час роботи Задорожного О.Г. ця робота не зроблена. Хоча майже постійно на цьому наголошували завідувачі відділень під час проведення нарад.

Профспілка почала вимагати погодження графіків відпусток, штатного розпису, надання премій керівнику, працівникам та інших розпоряджень де потрібно погодження профспілки. В той час було виявлено, що працюють в закладі одні люди, а заробляють стаж інші, що надбавки, напруженість для адміністрації виплачувалась з січня по травень коли медпрацівникам платили не в повному розмірі заробітну плату, і це ще більше обурило працівників.

Директор закладу Олександр Задорожний. Фото з мережі інтернет

Керівник закладу перед колективом жодного разу не звітувався про свою роботу в той час, як перед обласною радою звітувався щоквартально і навіть отримував премії за свою роботу. Підписуючи погодження на преміювання не діючою профспілкою, бо печатка знаходилась в юриста. А щодо попередньої профспілки у колективу також є питання, чому за три роки не прозвітувались перед колективом за гроші які залишились на рахунку. Де вони ділись, адже це кошти колективу.

За три роки роботи й до цього часу так і не було змінено колдоговір, жодного нового пакету медичних послуг від НСЗУ не отримано, платні послуги відсутні, жодного гранту не отримано, не прийнято жодного ефективного управлінського рішення все йшло на розвал лікарні, щоб передати її під тюремне «13 відділення» і отримувати великі зарплати які їм пообіцяли.

Серед управлінських «ефективних рішень» багато цікавого, і сьогодні ми хочемо запитати у директора закладу Олександра Задорожного про те:

Чому було передано пральню в оренду ? Чому організація яка надає теплопостачання не ремонтує котельні, а тільки використовує, ? Чому до цієї пори не зроблений відділ інфекційного контролю? Чому працівники лікарні мають робити ремонти своїми силами? Чому інтерни отримували кошти коштом основного пакета? Чому не проведена атестація робочих місць ? Чому не проводяться інструктажі по техніці безпеки відповідно до закону? Чому медичний персонал не отримує надбавок, напруженості як і адміністрація? І головне питання чому мають перепрофільовувати нашу лікарню під заклад досудового слідства коли вона побудована згідно з всіма вимогами для психіатричного закладу ?

Ось така сумна історія про одну з психіатричних лікарень України. Так і це не все, що можна розповісти, сказане лише верхівка айсберга.

І на завершення, як нам стало відомо Олександр Задорожний визнаний судом корупціонером та перебуває у реєстрі осіб які скоїли корупційні правопорушення.

Єдиний-державний-реєстр-судових-рішеньдддЗавантажити

Ми тримаємо ситуацію з лікарнею на контролі скерували відповідні листи до профільних відомств і чекаємо на реакції.
TOP

Власть

Tags