13.07.2024

Зеленському показали український аналог російського “Ланцета”

16.04.2024 07:14

У день працівника оборонно-промислового комплексу 13 квітня президенту Володимиру Зеленському представили український аналог російського “Ланцета”, який може знищувати статичні та рухливі цілі та нести 3 кг бойової частини. Про це повідомляє “Мілітарний“.

Зеленському показали нову модель боєприпасу, що барражує, який зможе завдавати ударів по об’єктах на оперативно-тактичній глибині в 100+ км.

Безпілотник, назва якого все ще тримається у секреті, вже зараз використовується на передовій проти окупантів. Зокрема він уже зміг уразити російський зенітний ракетний комплекс.

У перспективі, нова розробка має стати засобом ураження цілей як на землі, так і в небі завдяки своїй швидкості та потужній бойовій частині.

Полюючи на ворожі розвідувальні безпілотники, які наводять російські авіаційні та ракетні удари по українському тилу та передовій, він зможе знизити ударний потенціал російських військ.

БПЛА має електричний двигун і запускається з катапульти, а Х-подібний фюзеляж забезпечує йому високу маневреність та можливість ураження статичних та рухомих цілей за різними траєкторіями. Зокрема, він здатний заходити на ціль під прямим кутом.

На борту безпілотника може встановлюватись бойова частина вагою до 3 кг.

Максимальна швидкість не перевищує 180 км/год, тому його основними цілями можуть бути об’єкти, що рухаються повільніше за 130 км/год. Йдеться про російські “Орлани-10”, Zala та “Ланцети”. Теоретично це можуть бути і вертольоти, що зависають або пролітають на зустрічних курсах.

У парі з барражуючим боєприпасом працює дрон-ретранслятор. Він виконує завдання з пошуку цілі, її відстеження в очікуванні ударного дрона та контролю наслідків влучення.

Завдяки ретранслятору борражуючий боєприпас здатний працювати на великих відстанях і з гарним зв’язком.

Усі безпілотники комплексу оснащуються високонадійними модулями шифрованого зв’язку (стандарт AES256), що дозволяє працювати в умовах активного придушення системами РЕБ.

Ще одним важливим нововведенням для ударного комплексу стала інтеграція системи “машинного зору”, яка забезпечує захоплення об’єктів та автоматичне донаведення на ціль.

На сьогоднішній день безпілотний комплекс знаходиться на етапі доведення. Воно відбувається в умовах постійних пусків та застосувань в зоні бойових дій, де дрон вже успішно знищує ворожу техніку.

Вартість одного такого безпілотного літака не розкривається, проте за словами розробників вона співмірна з вартістю більшості українських дронів оперативно-тактичного класу.
TOP

Власть

Tags