25.07.2024

"Для цього є кілька інструментів": Україна повинна збивати літаки в РФ, — ISW

15.04.2024 18:17

"Для цього є кілька інструментів ": Україна повинна збивати літаки в РФ, — ISW

За словами Джорджа Барроса, Сполучені Штати не дозволили Україні атакувати літаки ЗС РФ у повітряному просторі Росії. Це необхідно зробити, оскільки перехопити вже запущені авіабомби дуже важко.

Сполучені Штати повинні дозволити Україні збивати російські літаки на території РФ.

Про це розповів аналітик Інституту вивчення війни (ISW) Джордж Баррос в інтерв’ю "Голосу Америки".

"Українцям потрібно боротися за повітряний простір. Для цього є кілька інструментів. Patriot, мабуть, найпростіша система для досягнення цих цілей. Тому що в США велика кількість Patriot, які вони теоретично могли б надати українцям", — сказав він.

Баррос зазначив, щоб убезпечити Харків від ударів авіабомбами, Україні потрібно збивати літаки ще на території Росії. Необхідно усунути простір недоторканності, який "нинішня політика" створила всередині Росії.

"Якщо ви подивитеся на карту, на розташування Харкова стосовно Бєлгорода, ви зрозумієте, що вам потрібно збивати російські літаки, поки вони ще в російському повітряному просторі, коли вони тільки наближаються до Харкова", — сказав він.

Також Баррос сказав, що Сполучені Штати не дозволили Україні атакувати літаки ЗС РФ у повітряному просторі Росії. Це необхідно зробити, оскільки перехопити вже запущені авіабомби дуже важко.

"Patriot із цим добре впорається. Існують також інші системи... включно з тактичними протиповітряними засобами радянських часів — "Стріла" або системи ОСА, потрібні також боєприпаси до них", — сказав аналітик ISW.

Також Баррос заявив, що Росія створює умови для можливого великого механізованого наступу в Харківській області. Він можливий уже цього літа. І хоча поки що окупанти не розгортають сили в Бєлгородській області, аналітики зафіксували деякі ознаки переміщення техніки в Луганській області, яка потенційно може повернутися у Воронеж або назад у Бєлгород.
TOP

Власть

Tags