13.07.2024

Командувач НАТО розкрив втрати російських ПКС в Україні, — ЗМІ

15.04.2024 17:03

Командувач НАТО розкрив втрати російських ПКС в Україні, — ЗМІ

Командувач НАТО розкрив втрати російських ПКС в Україні, — ЗМІ

За словами Крістофера Каволі, командувача Силами США в Європі, деякі війська РФ не постраждали взагалі, включно зі стратегічними силами, космічним потенціалом і дальньою авіацією.

Росія втратила близько 10% своєї авіації за більш ніж два роки війни в Україні, заявив глава європейських сил США за кілька тижнів до потенційного нового російського наступу на сході України. Про це повідомляє Newsweek.

Деякі підрозділи РФ не постраждали взагалі, зокрема стратегічні сили, космічний потенціал і далека авіація, попри те, що війна триває впродовж більш ніж 25 місяців, заявив генерал Крістофер Каволі, командувач Європейськими силами США.

"Військово-повітряні сили втратили кілька літаків, але лише близько 10% від загального парку", — сказав Каволі.

За даними України, з лютого 2022 року Росія втратила 347 літаків і 325 вертольотів.

На початку року повідомлялося про різке зростання втрат російських літаків. Збили загалом 13 літаків, включно з сучасним літаком-розвідником А-50.

Посилаючись на лютневі повідомлення України, Ніколас Окотт, старший військовий радник уряду Великої Британії, у березні заявив, що "неодноразове знищення бойових літаків є значною перешкодою для військових зусиль Росії".

За наявною інформацією, Москва "втрачає літаки у 20 разів швидше, ніж встигає їх замінити", зазначив він.

Але Росія перевела свою оборонну промисловість на військовий режим і тепер, можливо, зможе заповнити втрати. Сухопутні війська Росії взяли на себе основний удар наслідків війни, але Москва відновлює ці сили набагато швидше, ніж передбачалося, пояснив Каволі.

За його словами, зараз російська армія на 15% більша за ту, яка була в лютому 2022 року.

"Можливо, найтривожніше — це те, що російські збройні сили торік продемонстрували здатність навчатися й адаптуватися до бойових завдань, як у тактичному, так і в технологічному плані, і перетворилися на організацію, яка навчається і мало схожа на хаотичну силу, яка вдерлася в Україну два роки тому", — додав Каволі.
TOP

Власть

Tags