13.07.2024

Експерт Politico має сумнів, що Велика Британія зможе конфіскувати російські активи

15.04.2024 14:33

Експерт Politico має сумнів, що Велика Британія зможе конфіскувати російські активи

Експерт Politico має сумнів , що Велика Британія зможе конфіскувати російські активи

Фінансовий кореспондент Politico Елеонора Майєрс вважає, що Велика Британія, мабуть, ніколи не зможе конфіскувати російські активи.

"Politico поговорила з кількома юристами та експертами щодо санкцій, і всі вони стверджують, що — незалежно від політичного пафосу — немає і ніколи не буде жодних юридичних підстав для вилучення заморожених російських грошей, майна чи інших активів", — пише Майєрс.

Офіційно обсяг заморожених у Великій Британії російських активів не повідомлявся. За оцінками, це 18 мільярдів фунтів стерлінгів приватних осіб та ще 26 млрд Центробанку РФ. Для порівняння – у банках ЄС заморожено 260 млрд євро активів.

Експерти мають сумнів, що дійде до арешту цих активів. А заморожування – це тимчасовий крок.

Голова комітету з казначейства в громаді Харрієт Болдуін (консерватор) заявила, що Велика Британія не може "виходити і безладно конфіскувати активи людей", оскільки "це перетворить нас на клептократичний режим".

За оцінкою видання, питання долі активів чекатиме на закінчення війни в Україні. Їх можуть використовувати як важіль тиску на Кремль під час переговорів. А арешт активів на постійній основі зробить такі переговори менш ймовірними.

різне qurikzideriqhtant
TOP

Власть

Tags