24.07.2024

Хабарі за оформлення імпорту: Правоохоронці виявили схеми на трьох регіональних митницях

Хабарі за оформлення імпорту: Правоохоронці виявили схеми на трьох регіональних митницях
15.04.2024 12:55
сбу

Правоохоронці викрили корупційні схеми на Київській, Рівненській та Одеській митницях, посадовці яких систематично вимагали хабарі за безперешкодне митне оформлення імпортованих товарів.

У результаті комплексних заходів СБУ, ДБР та Нацполіція за сприяння Держмитслужби затримано трьох посадових осіб митних органів, які ці схеми організували, повідомляє Митна служба.

У пресцентрі СБУ уточнили, що затримані посадовці входять до керівного складу митних органів, вони обклали "даниною" українських підприємців, які займаються імпортом.

Зокрема, у Рівному повідомлено про підозру першому заступнику начальника обласної митниці.

"Посадовець налагодив схему систематичного вимагання хабарів за безперешкодне митне оформлення іноземних товарів. У разі несплати – на перевізників очікували "додаткові" перевірки вантажів та супровідної документації", – зазначається у повідомленні.

У Києві "на гарячому" затримано заступника начальника одного із митних постів столичної митниці, який здійснював регулярні "побори" з компаній зовнішньоекономічної діяльності.

За даними слідства, чиновник вимагав гроші з підприємців за нестворення штучних перешкод під час митного оформлення зарубіжних товарів. До незаконної діяльності він залучив митного брокера, який виступав посередником для ведення "переговорів" з імпортерами та передачі "на гору" одержаних хабарів.

В Одеській області викрито на корупції начальника одного із митних постів.

Посадовець діяв у складі створеного ним злочинного угруповання, до якого входили декілька підлеглих та митний брокер. Зловмисники вимагали від імпортерів різні суми хабарів, які залежали від обсягів та виду товарів.

На підставі отриманих матеріалів трьом чиновникам митниці і двом їхнім спільникам повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 368 Кримінального кодексу України (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою).
TOP

Власть

Tags