24.07.2024

У Міноборони повідомили про повне оцифрування даних на чоловіків призовного віку

13.04.2024 18:48

У Міноборони повідомили про повне оцифрування даних на чоловіків призовного віку

У Міноборони повідомили про повне оцифрування даних на чоловіків призовного віку

Одним з головних завдань Міністерства оборони є адаптація наших оборонних стратегій до швидкозмінних умов військово-політичної та військово-стратегічної ситуації. Тому наразі триває реалізація визначених заходів плану оборони держави та його оновлення, зважаючи на поточні виклики з метою забезпечення більш ефективного реагування на зміни у військовій обстановці. На цьому наголосив заступник Міністра оборони України Іван Гаврилюк під час виступу на засіданні Конгресу місцевих та регіональних влад за участі Президента України.

Зокрема, до таких заходів належить мобілізація та залучення громадян до роботи в Силах оборони.

Іван Гаврилюк розповів про ухвалений Верховною Радою напередодні в другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію.

Цей документ фіксує чотири важливі речі:

  • • обовʼязки громадян;
  • • обовʼязки органи місцевого самоврядування;
  • • облік всіх чоловіків у віці 18 – 60 років
  • • закрито частину шпарин ухиляння від мобілізації.

Також Верховна Рада у першому читанні підтримала законопроєкт №10379 про збільшення штрафів за порушення військового обов’язку і правил мобілізації.

Крім того Президент України підписав Закон № 10313, який скасовує висновок ВЛК «обмежено придатний».

«Наразі триває погодження змін до 402 наказу. І з середини травня розпочнеться переогляд на підтвердження придатності до служби, тих людей, які були визнані обмежено придатними», – пояснив заступник міністра.

Він також розповів про роботу рекрутингових центрів, які наразі відкриваються у регіонах. Починаючи з 11 лютого, в Україні відкрито 10 таких центрів в п’яти регіонах: по одному – у Львові, Полтаві та Запоріжжі, два Центри – у Харкові та шість – у Дніпропетровській області.

«До кінця липня по країні має бути відкрито ще 22 таких центри. Станом на сьогодні через відкриті центри вже зафіксовано понад тисячу звернень. І понад 200 осіб вже оформлюються на посади. Ми очікуємо що за результатами роботи рекрутингових центрів ми збільшимо кількість контрактів до чотирьох-п’яти тисяч на місяць», – повідомив Гаврилюк.

Також із початку квітня запущено агрегатор вакансій до лав Сил оборони України, які були розміщені на платформах LobbyX, Work.ua, robota.ua та OLX Робота.

«Тепер в одному місці можна знайти єдину стрічку зі всіх вакансій, які були розміщені на сайтах, що підписали документи про співпрацю з Міністерством оборони України. Ми активно інформуємо суспільство щодо можливостей реалізувати себе в Силах Оборони України», – зазначив заступник Міністра.

Важливим чинником є максимальна прозорість в процесі мобілізації. Наразі Міноборони перезапустило електронну систему «Оберіг», яка забезпечує цифрове ведення даних на всіх етапах мобілізаційної кампанії для кожного окремого суб’єкта.

Система інтегрована з Державною податковою службою, Міністерством юстиції, Державною прикордонною службою, Міністерством освіти, Державною міграційною службою та Судовою адміністрацією.

Зокрема, зроблено 23 мільйони запитів на оновлення даних громадян. На сьогоднішній день оцифровано дані щодо чоловіків призовного віку, які можуть бути включені до мобілізації, в усіх 24 регіонах України та Києві.

«Більшість регіонів успішно налагодили процес введення даних щодо статусу проходження комісій ВЛК. Проте, щоб забезпечити ще більшу ефективність і прозорість, ми плануємо збільшити потужності команд, що працюють у ТЦК та СП, і перевести у цифровий формат весь процес мобілізаційної кампанії для кожного громадянина. Наша мета – забезпечити прозорість та оперативність кожного кроку цього важливого процесу, надати можливість кожному громадянину реалізувати свій обов’язок захисту Батьківщини», – наголосив Гаврилюк
TOP

Власть

Tags