25.07.2024

Китай надає РФ безпілотні та ракетні технології, супутникові знімки та верстати для виробництва озброєнь

13.04.2024 05:29

Китай надає РФ безпілотні та ракетні технології, супутникові знімки та верстати для виробництва озброєнь

Китай надає РФ безпілотні та ракетні технології , супутникові знімки та верстати для виробництва озброєнь

Високопосадовці на закритому брифінгу в п’ятницю заявили, що Китай підтримує військові зусилля Росії в Україні, надаючи безпілотні та ракетні технології, супутникові знімки та верстати для виробництва озброєнь.

Про це повідомляє Reuters.

Один чиновник розповів, що китайські поставки заповнюють критичні прогалини в російському оборонному виробничому циклі і допомагають Москві провести «найамбітніше розширення військового виробництва з часів Радянського Союзу і в більш швидкі терміни, ніж ми вважали за можливе на ранніх етапах цього конфлікту».

«Наша думка полягає в тому, що один із найбільш змінних правил гри кроків, доступних нам нині для підтримки України, – це переконати КНР припинити допомагати Росії у відновленні її військово-промислової бази. Росії складно підтримуватиме свої військові зусилля без КНР», – сказав чиновник.

Частина інформації, наданої чиновниками, була заснована на розсекречених розвідувальних даних. Вони описали широкий спектр способів, якими Китай допомагає Росії, не надаючи при цьому прямої допомоги летальною зброєю.

За словами чиновників, росіяни, ймовірно, використовували імпорт верстатів із Китаю збільшення виробництва балістичних ракет. Як одна з компаній-постачальників у Росію вони назвали Dalian Machine Tool Group, одного з провідних китайських виробників верстатів.

За словами чиновників, 2023 року 90 відсотків російського імпорту мікроелектроніки припадало на Китай. Ці поставки Росія використовувала у виробництві ракет, танків та літаків.

Представники Білого дому заявили, що китайські компанії, такі як Wuhan Global Sensor Technology Co, Wuhan Tongsheng Technology Co Ltd та Hikvision, постачають китайські оптичні компоненти для використання у російських системах, включаючи танки та бронетехніку.

Окрім того, Росія отримала військову оптику для танків і бронетехніки китайської фірми iRay Technology.

Чиновники також заявили, що Китай надав Росії двигуни для дронів та турбореактивні двигуни для крилатих ракет, і що китайські та російські підприємства працюють над спільним виробництвом дронів усередині Росії.

"Китайські компанії, ймовірно, постачають Росії нітроцелюлозу для виробництва палива для зброї, допомагаючи Росії швидко розширити свої потужності з виробництва ключових боєприпасів, таких як артилерійські снаряди", — додали вони.

Офіційні особи США також заявили, що Китай допомагає Росії покращити свої супутникові та інші космічні можливості для війни в Україні. Зокрема супутникові знімки.
TOP

Власть

Tags