24.07.2024

РФ для удару по Трипільській ТЕС використала новітні Х-69, які гірші за “Кинджал”

11.04.2024 19:12

При ударі по Трипільській ТЕС російські окупанти застосували свої нові крилаті ракети Х-69, які дозволили їм повністю знищити потужну електростанцію Київщини. Про це повідомляє Defense Express із посиланням на власні джерела.

При цьому, за отриманою додатковою інформацією, дальність пуску ракет склала близько 400 км. Цей параметр перевищує відомі оцінки дальності Х-69 у 300 км, як чергової ітерації Х-59МК2.

Це не перше використання Х-69 для удару по Україні, як мінімум, перша згадка про їх використання вперше з’явилась у лютому 2024 року, хоча поодинокі випадки були ще у 2023 році. Згодом ця неофіційна інформація знайшла підтвердження завдяки публікації Київського науково-дослідного інституту судових експертиз (КНДІСЕ) про дослідження уламків Х-69.

Наголошується, що Х-69 є російською крилатою дозвуковою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запуск можливий із літаків Су-34 та Су-35, крім того саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57, яку він має нести у внутрішніх відсіках озброєння.

Наявні в даний час її характеристики говорили про дальність до 290 км, але на практиці вона виявилася більшою. Вага бойової частини декларувалась у межах 310 кг. Система наведення ракети, за деклараціями -DSMAC, аналогічно, як і Х-101, супутникова навігація з перешкодно захищеними антенами “Комета-М”, а також інерційна. А головною особливістю відзначається можливість наднизького польоту на висоті 20 метрів, що нижче можливостей Х-101.

Зазначається, що Х-69 є російською дозвуковою крилатою ракетою для літаків тактичної авіації. Її запуск можливий з літаків Су-34 та Су-35, окрім того, саме вона має стати основною крилатою ракетою для Су-57, яку він має нести у внутрішніх відсіках озброєння.

По-перше, її результативний удар, на жаль, говорить про можливості її проникнення повз очевидно виснажену українську протиповітряну оборону. По-друге, її запуск з літаків тактичної авіації нівелює характерну ознаку масштабних ракетних атак, коли фіксується зліт стратегічних бомбардувальників Ту-95МС та МиГ-31К.

Також її використання, саме за рахунок запуску з Су-34 чи Су-35 може носити більш масовий характер у силу більшої кількості носіїв. Але після того, як у РФ налагодять її повномасштабне серійне виробництво, бо наразі мова не йде про її запаси. На вже детально дослідженій у лютому ракеті номера відповідали виробництву у кінці 2023 року.

Водночас дальність застосування цієї ракети у 400 км є достатнім для ураження значної кількості об’єктів на території України з літаків тактичної авіації, які цілком можуть наближатися до кордону чи до лінії фронту на дальність 50-70 км.

На мапі показані виключно гіпотетичні пускові райони, без урахування можливості ворогом використати повітряний простір Білорусі. У випадку, якщо РФ повторить таку практику часів 2022 року із повітряного простору свого сателіта, то до зони ураження можливо додати всю територію України окрім Закарпатської області.

Теги:

ракетаTOP

Власть

Tags