25.07.2024

Цивільні українці втрачають життя та кінцівки через російські міни, – CBS

08.04.2024 21:18

Цивільні українці втрачають життя та кінцівки через російські міни, – CBS

Цивільні українці втрачають життя та кінцівки через російські міни, – CBS

Більшість постраждалих наступали на протипіхотні міни.

Як пише CBS, через два роки після початку війни українці на звільнених територіях продовжують натрапляти на російські міни та втрачати кінцівки або й життя. Вже понад 1000 цивільних осіб постраждали від мін в Україні. Тривають величезні зусилля, щоб знайти та вилучити смертоносну зброю, але щоб її позбутися, знадобиться ціле покоління чи більше.

Житель Ізюма Ігоря Богораз був впевнений, що розчистив свій сад після того, як вони з дружиною знайшли десяток мін, але він зрозумів, що помилився, коли випадково натрапив на ще одну.

"Я наступив на неї, і вона миттєво вибухнула. І все — без ноги", — розповідає він.

Інший українець, Сергій Ніколаїв, розповідає, що наступив на міну, розкриваючи виноград на весну. А його невістка наступила на міну на очах своїх дітей і загинула.

"Навіть зараз хтось може впустити вилку чи ложку, і вона видає гучний звук. А в душі відчуваєш біль, і гіркоту, і страх. Це справжній жах".

Ізюм було звільнено у вересні 2022 року, але мирні жителі все ще втрачають кінцівки від протипіхотних мін, які розкидані по місту та навколишнім селам.

Доктор Юрій Кузнецов, який залишався в Ізюмі під час шестимісячної російської окупації, сказав, що більшість постраждалих, яких він лікував, наступали на міни-"пелюстки" або протипіхотні міни.

"Людина, яка їх винайшла, була злим генієм, тому що вони важать всього [близько 50 грамів], але те, що вони можуть зробити, коли спрацьовують, жахає".

Одне з найскладніших завдань для Кузнєцова — переконати пацієнтів, що їм потрібна ампутація після вибуху на міні.

"Дуже важко пояснити їм, що ногу не можна, не можна використовувати", — сказав він.

Поки доктор Кузнецов допомагає постраждалим, групи саперів працюють над видаленням мін і боєприпасів, що не вибухнули в Ізюмі та за його межами.

"Ми знаємо, що кожна вибухівка, яку ми вилучаємо, означає врятоване чиєсь життя", – каже сапер Іван Шепелєв.

Піт Сміт, який очолює роботу з розмінування в HALO Trust, благодійній організації, заснованій у 1988 році для розмінування зон бойових дій, сказав, що сьогодні Україна є найбільш замінованою країною у світі.

"Я вважаю, що масштаби на сьогодні неможливо осягнути", — каже він.
TOP

Власть

Tags