24.05.2024

Зеленський розповів про потенційні наслідки для України та Європи: "Головна ціль ворога – енергетика"

29.03.2024 21:43
Читать на русском Read in English

Зеленський розповів про потенційні наслідки для України та Європи:

Зеленський розповів про потенційні наслідки для України та Європи: "Головна ціль ворога – енергетика"

Основна мішень російських терористів в Україні наразі – енергетика, різні її частини. У ніч проти 29 березня було завдано ударів по Дністровській, Канівській станціях – що свідчить про бажання Росії повторити катастрофу на Каховській ГЕС.

Про це у вечірньому зверненні до українців 29 березня заявив президент Володимир Зеленський. Він наголосив, що спільне завдання України та партнерів – не допустити повторення екологічної катастрофи.

"Окрім України, під прямою загрозою Молдова", – попередив глава держави.

"Обговорили на Ставці всі аспекти захисту об’єктів, відповідної роботи як в Україні, так і з партнерами. Це має значення не лише для нашої держави, а й для сусідів, і для континенту загалом", – наголосив Зеленський.

Він подякував усім партнерам, які допомагають Україні боротися за ППО та відповідне постачання.

"І на дипломатичному фронті ми багато сил витрачаємо не просто на протидію російським впливам, але й на те, щоб переконувати партнерів збільшувати постачання систем ППО і ракет до них", – зауважив президент.

За його словами, у різних регіонах держави наразі триває робота щодо фізичного захисту об’єктів енергетики. Відповідні доповіді глава держави заслухав від представників енергокомпаній та урядовців.

Також на засіданні Ставки цього дня було обговорено постачання зброї та снарядів для фронту.

"Чітко розуміємо, до чого готується Росія. Вони хворі війною – самі не зупиняться. І ми робимо все, щоб була можливість достатньої протидії", – запевнив український лідер.

Також 29 березня президент представив нового секретаря РНБО Олександра Литвиненка.

"Одним із його пріоритетних завдань зараз є більше координації, більше якісних проєктів рішень – усього того, що посилить нашу державу в сенсі захисту від російських амбіцій та, власне, нашої здатності загасити ворожі амбіції", – прокоментував Зеленський.

Щодо екссекретаря РНБО Олексія Данілова – він продовжить роботу на дипломатичному напрямі як Посол України в Республіці Молдова.

"Він говорив мені саме про таке бачення своєї подальшої роботи на Україну. Для нас Молдова є надзвичайно вагомою державою – і з погляду безпекових викликів у регіоні, і з погляду нашої двосторонньої взаємодії", – зазначив президент.

Також він повідомив, що на сайті глави держави швидко набрала голоси петиція щодо тематики казино – онлайн-платформ гральних. Щодо цього питання Зеленський дав доручення зібрати аналітику та запропонувати рішення наступного тижня.

Насамкінець український лідер поінформував, що під час масованої повітряної атаки Росії у ніч проти 29 березня перебував на зв’язку з командувачем Повітряних сил Миколою Олещуком і з головкомом ЗСУ Олександром Сирським.

"Детальні доповіді. Детальні будуть і відповіді ворогу", – запевнив президент.
TOP

Власть

Tags