23.05.2024

Зеленський припускає, що новий наступ Росії почнеться наприкінці весни

Зеленський припускає, що новий наступ Росії почнеться наприкінці весни
28.03.2024 18:30

Володимир Зеленський пояснив, що, якщо для оборони та утримання ситуації потрібен паритет, то для контрнаступу потрібна перевага в силі

Україна мусить готуватися до нових наступальних дій російської армії в найближчі місяці – про це президент Володимир Зеленський розповів в інтерв’ю американському каналу CBS News, оприлюдненому 28 березня.

«Росія буде готувати контрнаступальні дії, це може бути кінець травня або червень. Ми до цього повинні не тільки готуватися, не тільки стабілізувати – тому що партнери іноді дуже радіють, що ми стабілізували (ситуацію на фронті – ред.), тримають за нас кулаки: окей, у вас є сили. Ні, нам треба зараз допомога, щоб готувати відповідні бригади, яким доведеться воювати за нашу землю», – сказав Зеленський.

Відповідаючи на питання про потреби української армії, він розповів, що для того, аби утримувати статус-кво на лінії зіткнення, в першу чергу потрібні системи протиповітряної оборони та артилерія.

При цьому, за словами президента, кількість артилерійських снарядів – це ще не все, і їхні характеристики теж важливі.

«У (наразі окупованих – ред.) Бахмуті, Авдіївці, Лисичанську, Соледарі й так далі, дуже важко боротися з противником, чия артилерія може стріляти на 20 з гаком кілометрів, а наша артилерія – менше 20-ти», – порівняв він.

Він пояснив, що, якщо для оборони та утримання ситуації потрібен паритет, то для контрнаступу потрібна перевага в силі: «ми сьогодні воюємо на дипломатичному фронті за паритет».

Президент Зеленський 28 березня провів телефонну розмову зі спікером Палати представників Конгресу США, республіканцем Майком Джонсоном. У ній він розповів про ситуацію на полі бою та обговорив питання допомоги США Україні.

20 березня Майк Джонсон заявляв, що до пакета допомоги Україні та партнерам перейдуть вже найближчим часом. Однак після 22 березня у засіданнях Палати представників почалася двотижнева перерва, тож до законопроєкту про фінансування допомоги Україні, Ізраїлю та іншим партнерам США законодавці, найімовірніше, перейдуть після 8 квітня.

Форум
TOP

Власть

Tags