28.05.2024

У Держдепі США прокоментували удари України по російських НПЗ

У Держдепі США прокоментували удари України по російських НПЗ
27.03.2024 10:51
сша,держдеп,держдепартамент

У Державному департаменті США прокоментували удари української сторони по нафтопереробних заводах Росії.

Про це під час брифінгу повідомив речник Держдепу Метью Міллер, передає ЄП.

Журналісти попросили його прокоментувати статтю Financial Times, у якій із посиланням на джерела йдеться, що США нібито закликали Україну не атакувати російські НПЗ.

Міллер відмовився коментувати, чи були такі розмови між представниками США та України, однак зазначив, що Вашингтон не підтримує удари по об’єктах на території РФ.

"Наша позиція з самого початку цієї війни завжди полягала в тому, що ми не заохочуємо і не підтримуємо Україну у завданні ударів за межами її власної території", – зазначив він.

За словами речника Держдепу, цю позицію США "чітко роз’яснили українському уряду, тому це не те, про що вони не знали б".

Як повідомлялося, минулого тижня Financial Times з посиланням на джерела писало, що США нібито закликали Київ більше не завдавати ударів по російських нафтопереробних заводах та іншій енергетичній інфраструктурі. Адже, це може призвести до ще більшої ескалації та зумовити глобальне зростання цін на енергоресурси.

Своєю чергою радник голови Офісу президента України Михайло Подоляк заперечив, що Вашингтон вимагає від України припинити атаки по нафтовій інфраструктурі Росії.

Удари України по російським НПЗ

Як повідомлялося, біржові ціни на бензин та дизпаливо у Росії стрімко зростають через побоювання зменшення виробництва внаслідок ударів українських дронів по найбільшим російським НПЗ.

У ніч на 15 березня безпілотники атакували російський НПЗ "Первый завод" у Калузькій області. Обладнання заводу зазнало пошкоджень, зайнялася пожежа.

13 березня Новошахтинський НПЗ у Ростовській області Росії призупиняв роботу після атаки дронів. Це найбільший постачальник нафтопродуктів на півдні Росії та єдиний НПЗ у Ростовській області. Його повна потужність – 5,6 млн тонн.

Того ж дня безпілотники атакували рязанський НПЗ "Роснєфті", внаслідок чого пошкоджень зазнали дві установки первинної переробки нафти. На них припадає 70% потужності заводу, проте ступінь пошкоджень власник заводу приховує.

У ніч на 12 березня, безпілотники атакували нафтопереробний завод компанії "ЛукОйл" у Нижньогородській області, він також призупинив роботу. Внаслідок удару виведено з ладу найбільшу установку з переробки нафти, яка забезпечували 53% переробки на НПЗ.

У січні на цьому ж НПЗ на сталася аварія. Тоді завод зупинив одну з двох установок каталітичного крекінгу через вихід з ладу компресорного обладнання, яке неможливо замінити найближчим часом через санкції. Через аварію виробництво бензину АІ-95 на підприємстві знизилося приблизно на 200 тисяч тонн на місяць.

Також раніше зафіксовано атаки безпілотників на інші російські нафтопереробні об’єкти.

Побоюючись дефіциту палива на внутрішньому ринку, Росія з 1 березня 2024 року відновила заборону на експорт бензину.

Автор: Юлiя Недашківська
TOP

Власть

Tags