28.05.2024

Канада закрила екстрену програму для біженців з України

02.04.2024 21:31
Читать на русском

Канада закрила екстрену програму для біженців з України

Канада закрила екстрену програму для біженців з України

У Канаді з початку квітня завершилася екстрена візова програма для українців CUAET ("Дозвіл на екстрені поїздки між Канадою та Україною"), і продовжувати її немає наміру. Однак канадська влада запевняє: додому не відправлятимуть жодного українця, який прибув до країни за цією програмою. Принаймні поки триває війна РФ проти України.

Йдеться навіть про тих, у кого закінчиться термін дії віз (вони видавалися на три роки).

Про це заявив міністр імміграції Канади Марк Міллер, повідомляє профільне видання Canada Immigration News.

"Ми нікого не повертаємо перед обличчям агресії такого ядерного агресора, як Росія, і поки йде війна... Ми шукаємо кілька способів переконатися, що тут, у Канаді, люди знаходяться в безпеці, зокрема і майже 300 тис. людей, які тікають від війни в Україні", – сказав Міллер.

З 31 березня власники віз CUAET більше не можуть в’їхати до Канади. При цьому прийом нових заяв був закритий ще в липні 2023 року, а українцям з візами було дано час до 31 березня 2024 року, щоб прибути до Канади.

Загалом з 17 березня 2022 року Служба імміграції, біженців та громадянства Канади (IRCC) отримала 1189320 заяв за програмою CUAET. З них було схвалено 960 091, але у підсумку до Канади приїхали лише чверть тих, кому надали візу – це 248 726 українців. Імовірно, багато біженців оформляли візу як підстраховку, а в результаті поїхали до інших країн.

Віза CUAET давала можливість перебувати у Канаді протягом трьох років у статусі тимчасового мешканця. Такий статус надавав біженцям дозвіл на роботу та навчання. Громадські організації в Канаді закликають уряд дати українцям можливість отримати дозвіл на постійне проживання, щоб отримати ті самі права без обмежень у часі. "Ми знаємо, що роботодавці не наважуються наймати, навчати та просувати по службі українців, знаючи, що термін їхнього дозволу на роботу спливає через рік", – зазначив засновник організації канадської організації Pathfinders for Ukraine Рендалл Баран-Чонг.

Зазначимо, що все менше українських біженців, які перебувають за кордоном, планують переїжджати назад до України. За останні півтора року їхня частка скоротилася з 50% приблизно до 26%. Щоб повернути людей, вживати заходів потрібно вже зараз, кажуть експерти. І йдеться не лише про ринок праці.
TOP

Власть

Tags