28.05.2024

США письмово попереджали Росію про теракт, - Кірбі

28.03.2024 19:52
Читать на русском

США письмово попереджали Росію про теракт, — Кірбі

США письмово попереджали Росію про теракт, — Кірбі

Білий дім у четвер назвав "безглуздістю" звинувачення Росії в причетності України до нападу на московський концертний зал "Крокус Сіті", внаслідок чого загинуло понад 140 осіб. Там заявили, що США передали російським спецслужбам письмове попередження про екстремістську атаку.

Про це повідомив офіційний представник Білого дому з національної безпеки Джон Кірбі. Він заявив, що очевидно, що "Ісламська держава" несе "одноосібну відповідальність".

"Цілком очевидно, що ІДІЛ (Ісламська держава) несе одноосібну відповідальність за жахливий напад у Москві минулого тижня. Насправді Сполучені Штати намагалися допомогти запобігти цьому теракту, і Кремль це знає", – сказав Кірбі.

Він виступив невдовзі після того, як Слідчий комітет Росії заявив, що виявив докази того, що четверо бойовиків, які вчинили напад минулої п’ятниці, були пов’язані з "українськими націоналістами" і отримали готівку та криптовалюту з України.

Кірбі назвав звинувачення Росії "бредом і пропагандою". За його словами, Сполучені Штати неодноразово попереджали російську владу про екстремістські напади на концерти та масові збори в Москві, у тому числі письмово 7 березня об 11:15 ранку російським службам безпеки було надіслано листа.

"Сполучені Штати передали письмове попередження російським службам безпеки, дотримуючись звичайних процедур і встановлених каналів, які вже неодноразово використовувалися раніше…" – уточнив він.




TOP

Власть

Tags