25.07.2024

Екстрені відключення світла почалися у п’яти областях другий день поспіль,

Екстрені відключення світла почалися у п’яти областях другий день поспіль,
05.04.2024 16:59
світло

Увечері у п’ятницю, 5 квітня, диспетчерський центр "Укренерго" вимушений знову застосувати тимчасові заходи з обмеження споживання електроенергії одразу у п’яти областях.

Як повідомляє пресслужба оператора енергосистеми України, з 18:45 до 22:00 постачання електроенергії обмежено у:

  • Дніпропетровській;
  • Запорізькій;
  • Кіровоградській;
  • Полтавській;
  • Сумській областях.

Крім того, продовжують діяти обмеження енергопостачання на Харківщині та для промислових споживачів в Кривому Розі.

У цих регіонах, а також у Донецькій області, також обмежували електропостачання увечері напередодні.

"Обсяг обмежень буде меншим, ніж 4 квітня. Обленерго в регіонах розподілятимуть наявний обсяг електроенергії рівномірно між чергами споживачів. Отже, перерви в енергопостачанні будуть менш тривалими", – пообіцяли в "Укренерго".

У компанії додали, що причина застосування обмежень залишається тією ж самою: відсутність достатнього обсягу генеруючих потужностей в системі для покриття споживання в окремих регіонах країни.

Що відомо про наслідки останніх атак РФ на енергетику України

Як повідомлялося, під час найбільшої за час повномаштабної війни атаки на українську енергетику 22 березня вісім ракет влучили у ДніпроГЕС, через це станція припинила роботу. За даними "Укргідроенерго", внаслідок цього компанія втратила 20% генеруючих потужностей. Крім того, великих пошкоджень зазнала Харківська ТЕЦ-5, вона зупинила роботу.

Група ДТЕК спочатку оцінила втрати внаслідок масованої ворожої атаки на українську енергосистему 22 березня у "близько половини" своїх генеруючих потужностей. Після масованої атаки 29 березня компанія заявила, що пошкоджень зазнали 80% енергоблоків ТЕС. У державному "Центренерго" заявляли, що ударами росіян знищена Зміївська ТЕС.

Крім теплових електростанцій, цілями російської масованої атаки в ніч на 29 березня стали Канівська та Дністровська ГЕС, заявив президент Володимир Зеленський.
TOP

Власть

Tags