24.07.2024

СБУ каже про затримання іноземців, які передавали Росії дані про розміщення ЗСУ

СБУ каже про затримання іноземців, які передавали Росії дані про розміщення ЗСУ
05.04.2024 15:53

«Для виконання ворожого завдання ФСБ залучила двох своїх агентів – громадян однієї з країн Південного Кавказу, які проживали в Одесі», – СБУ

В Одесі затримали двох іноземців, агентів ФСБ Росії, які «передавали ворогові дані про розташування Сил оборони в регіоні », йдеться в повідомленні пресслужби відомства.

«Для виконання ворожого завдання ФСБ залучила двох своїх агентів – громадян однієї з країн Південного Кавказу, які проживали в Одесі», – кажуть у СБУ.

У відомстві зазначили, що «за вказівкою російської спецслужби ці фігуранти розвідували місця базування українських військ, щоб зафіксувати їх координати на Google-картах».

У СБУ розповіли, що «після встановлення геолокацій потрібних об’єктів агенти збирали максимум інформації про наявний там особовий склад, військову техніку та особливості роботи, таким чином вони сподівались ідентифікувати пункти управління та бойові підрозділи ЗСУ, щоб прозвітувати ФСБ».

Відомо також, що для збору розвідданих російські агенти обходили вулиці Одеси й приховано фіксували потенційні цілі. Також вони використовували свої зв’язки серед місцевих жителів для отримання інформації про українських військових.

Крім того, в СБУ зазначили, що «фігуранти створили в місті громадську організацію, яка діяла під виглядом надання допомоги для легалізації громадян інших країн в Україні, але насправді у стінах ГО іноземців намагалися завербувати до власної мережі інформаторів».

На місці затримання у зловмисників був вилучений телефон, який вони використовували тільки для спілкування з ФСБ, додали у відомстві.

Крім того, відомо, що фігурантам слідчі СБУ повідомили про підозру за ч. 3 ст. 114-2 Кримінального кодексу України (несанкціоноване поширення інформації про розташування ЗСУ, вчинене в умовах воєнного стану). Вони перебувають під вартою. Їм загрожує до 12 років тюрми.

Правоохоронці регулярно повідомляють про затримання у різних регіонах України підозрюваних у колабораціонізмі, підривній діяльності на шкоду Україні, державній зраді.

Форум
TOP

Власть

Tags