19.05.2024

Окупанти на Херсонщині катували представників ЛГБТК

29.03.2024 07:48
Читать на русском

Окупанти на Херсонщині катували представників ЛГБТК

Окупанти на Херсонщині катували представників ЛГБТК

Російські загарбники під час окупації Херсонщини неодноразово увʼязнювали, катували та вчиняли сексуальне насильство стосовно ЛГБТК-людей. Причому таких осіб затримували саме через їхню орієнтацію та гендерну ідентифікацію.

Про це йдеться у звіті громадської організації "Прожектор". В документі наведено вісім випадків, скоєних окупантами в Херсонській області за часи окупації, але вказується, що юристи проєкту опитали 107 представників ЛГБТК-спільноти, які постраждали або стали свідками воєнних злочинів російських військових під час окупації міста Херсона.

Дії росіян можна вважати не лише воєнними злочинами, але й злочинами проти людства, адже мова йде про переслідування за гендерною ознакою, зазначають правозахисники. За їхніми даними, українці зазнавали насилля з боку окупантів саме через свою сексуальну орієнтацію або гендерну ідентичність.

В ГО кажуть, що ЛГБТК-люди, які пережили російські злочини, не зверталися до українських правоохоронних органів через "недовіру до системи". Водночас, у прокуратурі заявили, що мають відповідні звернення, але розглядають їх у совокупністі з іншими. Прокурори пояснюють, що "в умовах воєнного стану злочини проти ЛГБТК не відокремлюються від інших злочинів і розглядаються на загальних засадах".
TOP

Власть

Tags