23.05.2024

Українські міністерства можуть суттєво скоротити, – NV

Українські міністерства можуть суттєво скоротити, – NV
27.03.2024 13:01
Засідання Кабміну

Вже навесні цього року, склад Кабінету Міністрів України може зазнати суттєвих змін. Такі зміни вмотивовані можливим рішенням президента щодо потреби зекономити державні кошти.

Про це повідомило видання "NV" з посиланням на власні джерела в Офісі Президента та партії "Слуга народу".

Видання пише, що мова йде про розформування 5 міністерств із 19 існуючих зараз. Але за інформацією журналістів, жодних робочих груп поки що не в уряді не збирали.

"Частина функцій скорочених міністерств перейде, за даними NV, під управління офісу прем’єра, — у так званий Центр уряду. А ось змінювати самого Шмигаля, незважаючи на чутки, президент поки що не планує. Адже, як пояснив NV на умовах анонімності один із представників Банкової, прем’єр усіх влаштовує. І тепер він ще більше посилиться за рахунок додаткових функцій", – пише видання.

Журналісти зауважують, що сам Денис Шмигаль ще не набрав настільки великої кількості негативу, щоб президент вирішив його звільнити. Хоч слід зазначити, що і про заміну прем’єр в українському інформаційному просторі говорять доволі давно. Деякі експерти навіть зазначали конкретні прізвища людей, які можуть замінити Шмигаля на посаді. Здебільшого, ймовірними кандидатами називали Юлію Свириденко, першого віцепрем’єра та міністра економіки, а також Олексія Чернишова, СЕО НАК Нафтогаз України.

"За інформацією ж редакції, насамперед під ніж можуть піти міністерства, у яких немає призначених керівників, або ті, чиї функції фактично здатні виконувати інші відомства. Насамперед ідеться про об’єднання "соціальних" міністерств, пояснили джерела NV", – зазначають журналісти.

Таку новину вже встиг прокоментувати народний депутат України від фракції "Голос" Ярослав Железняк у своєму Telegram-каналі. Він зазначив, що скорочення міністерств – це не так просто, оскільки держава витрачає рік часу на юридичний супровід таких рішень:

"Для розуміння: "скорочення" міністерства це просто коли майже всі співробітники одного міністерства переходять в штатку іншого, а потім ми витрачаємо ще рік часу на юридичне супроводження такого скорочення. Один з найсвіжіших прикладів: обʼєднання Мінінфраструктури та Мінрегіонів".

Раніше писали, що попри постійні кадрові пертурбації в українському уряді, Денису Шмигалю поки що не загрожує відставка. Наразі він перебуває на своїй посаді чотири роки, що перевищує середню тривалість роботи прем’єр-міністрів.

Ще більше гарячих та ексклюзивних новин – у нашому Telegram-каналі та Facebook!
TOP

Власть

Tags